Okrągła walczy o smukłą linię mając pomocnika w postaci opaski na żołądku a przy okazji zastanawia się nad skomplikowaną babską naturą.
Blog > Komentarze do wpisu
Dla kogo opaska?

Znajomi, którzy wiedzą o moim odchudzaniu przy pomocy założonej na żołądek opaski dopytują się, gdzie i za ile można sobie coś takiego zafundować. W większości są to ludzie, którzy nie kwalifikują się do takiej operacji. Koleżanki z lekka nadwagą chcą kontakt do mojego lekarza, bo chcą być atrakcyjniejsze dla swoich mężów i chłopaków.

 Niestety operacji założenia opaski na żołądek, czy innemu chirurgicznemu sposobowi leczenia otyłości, mogą się poddać osoby będące otyłe. Osoby, które mają BMI większe niż 35. BMI (Body Mass Index) jest wskaźnikiem, który obliczany jest przez porównanie wzrostu z masy ciała. Operacji mogą się również poddać osoby, które bezskutecznie odchudzały się innymi tradycyjnymi metodami oraz mają medyczne wskazania do przeprowadzenia takiej operacji (cukrzyca, stany zapalne stawów i kręgosłupa, nadciśnienie).

Do chirurgicznego leczenia otyłości kwalifikują się osoby w wieku od 18 do 60 roku życia.

Odchudzanie za pomocą skalpela, to nie tylko opaska na żołądku. Lekarz decyduje, jaką metodę wybrać. Jedne są bardziej, inne mniej inwazyjne, odwracalne. Można zastosować ograniczenie przyjmowanych przez pacjenta pokarmów oraz zmniejszenie wchłaniania (absorpcji) wartości odżywczych ze spożytego jedzenia. Ograniczenie ilości jedzenia jest możliwe właśnie po założeniu opaski na żołądek i do tego ta metoda jest mało ingerująca w nasz organizm i zupełnie odwracalna. 

Tyle wytycznych od lekarza. Jeśli spełnione są te warunki, można się zapisać w kolejkę. Mnie się udało i po 3 tygodniowym oczekiwaniu już byłam podziurkowana i z opaską. W Polsce jest kilka ośrodków, które leczą otyłość za pomocą skalpela. Wybór zależy od bliskości zamieszkania oraz zasobności portfela.  Operacje założenia opaski można więc przeprowadzić w Warszawie, Białymstoku, Zabrzu i Łodzi. Ceny wahają się od kilkunastu, do 1,5 tys. zł w Łodzi. W różnych szpitalach jest też inny czas oczekiwania.

Operowana byłam w Łodzi i tam na zabieg czeka się średnio pół roku. Sporo informacji można znaleźć w internecie. Puszyści mają swoje fora i strony, na których wymieniają się radami i uwagami dotyczącymi odchudzania przy pomocy chirurga.  

Okrągła

sobota, 20 stycznia 2007, okragla

Polecane wpisy

  • Koniec farsy w kilu aktach

    Zbliżając się do budynku sądu przypomniało mi się, że coś sędzia na ostatnim spotkaniu mówił o wczesnej godzinie... przeczucie przyśpieszyło mi kroki. No tak, n

  • Rozwód, czyli sztuka w kilku aktach

    Zaczęło się jesienią ubiegłego roku, kiedy złożyłam pozew o separację. Akt I Na pierwszej rozprawie wiedziałam, że zmienię na rozwód. Wizyta policji i jego krzy

  • Tata, Mama

    Bardzo Ich kocham. Oni i mój Syn, to najważniejsze osoby na tym świecie. Zima, nie jest dla Nich dobrą porą. Rok temu Tata miał zawał i był jedną nogą TAM. W ty

Komentarze
Gość: Iwona, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/03/01 19:17:16
hej
czy operował Cie dr szewczyk? jęsli tak to napisz jak się do niego dostać, proszę na iaak@go2.pl

Iwona
-
Gość: wikula 7, *.toya.net.pl
2011/01/31 16:31:05
czy zakładają opaskę również na kasę chorych?
-
Gość: aga, *.nat.umts.dynamic.eranet.pl
2011/05/02 10:36:49
mam bmi42'40i mam prosbe o adres i jak moge zalozyc opaske na zoladek na nfz.pozdrawiam.